LASKI

Firma Laski s.r.o. vznikla v roku 1992 ako obchodná organizácia zaoberajúca sa predajom náhradných dielov na poľnohospodárske stroje. Vznikla v malých priestoroch bývalej poľnohospodárskej usadlosti v Smržiciach. Onedlho sa však firma rozrástla a zrekonštruovala bývalé priestory na kancelárie a dielne.
Rok 1993 bol pre firmu Laski veľmi významný. V tomto roku firma Laski získala od americké firmy KOHLER oficiálne zastúpenie na predaj spaľovacích motorov KOHLER na území Českej republiky, Slovenska a Poľska.

Firma Laski sa ďalej venovala rozvoji svojich výrobkov, ktorých je v súčasnej dobe viac než 20 druhov. Medzi hlavné stroje patrí fréza na pne, teraz vyrábaná v 5-tich základných typoch, zametacie kartáče, vysávače lístia, vibračné dosky, rozmietače, trávne kosačky a pod. Tieto stroje vyvážajú do viac ako 22. krajín Európy, Ruska, Indie a Austrálie.

Firma Laski prešla v posledných 10-tich rokoch veľkými zmenami. Začínala ako malá firma s 5-timi pracovníkmi v jednej kancelárii a malej dielne. Počas týchto rokov vybudovala a stále buduje nové dielne a kancelárie. Momentálne zamestnáva 25 zamestnancov. V roku 2000 firma Laski zakúpila veľký objekt bývalej firmy Agrostroj, kde sa do II. Svetovej vojny vyrábali nákladné a osobné automobily, predovšetkým úspešné závodné autá. Tento objekt využila na komerčné účely.

Firma Laski sa stala jednou z najdôležitejšou firmou v Moravskom regióne. Exportuje 90% svojej produkcie do zahraničia, čo sa darí iba niekoľkým málo firmám v České republike.

©2021. AGRIFARMI.SK | Dizajn a programovanie SITIC.SK

TOP